Aktualności

„Gmina Sępólno Krajeńskie na puzzlach” – zapraszamy na zajęcia

Gminne Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza dzieci 1 lutego 2023 r. o godz. 11.00 na zajęcia pn. „Gmina Sępólno Krajeńskie na puzzlach”. Podczas zajęć dzieci będą układać interaktywne puzzle...

Podziel się swoją pasją z innymi!

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia edukacyjne „Podziel się swoją pasją z innymi! – jak założyć i prowadzić blog”. Zasoby Internetu i różnorodność działań, jakie można podejmować w wirtualnej przestrzeni, stanowią...

Jak założyć i prowadzić blog? – zapraszamy na zajęcia

Gminne Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza 14 grudnia 2022 r. o godz. 12.00 na zajęcia „Podziel się swoją pasją z innymi! – jak założyć i prowadzić blog”. Podczas zajęć omówimy, w jaki sposób rozpocząć...

“Cześć, jestem wolontariuszem!” – materiały edukacyjne

Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim od 2005 r. prowadzi Wolontariat Europejski (wcześniej w ramach Programu „Erasmus+”, obecnie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności), finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Stowarzyszenie ma status...
“Cześć, jestem wolontariuszem!” – materiały edukacyjne

“Cześć, jestem wolontariuszem!” – materiały edukacyjne

Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim od 2005 r. prowadzi Wolontariat Europejski (wcześniej w ramach Programu „Erasmus+”, obecnie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności), finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Stowarzyszenie ma status organizacji goszczącej, potwierdzony certyfikatem i przez ostatnie 17 lat gościło ponad 80 wolontariuszy z różnych krajów z Unii Europejskiej, a także spoza jej granic – Krajów Partnerskich. czytaj dalej…

«Розклади пазли, відкрий Крайну!» – запрошуємо дітей з України на заняття

«Розклади пазли, відкрий Крайну!» – запрошуємо дітей з України на заняття

Гмінний Інформаційний Центр при Товаристві «Дорослі-Діти» в м. Сепольно Краєнський гостинно запрошує дітей віком від 6 років з України з їх опікунами 9 серпня 2022 р. на вул. 11.00 для занять наз «Розклади пазли, відкрий Крайну!».

czytaj dalej…

„Odkryjmy razem tajemnice gwiazd” – zajęcia edukacyjne dla dzieci

„Odkryjmy razem tajemnice gwiazd” – zajęcia edukacyjne dla dzieci

22 czerwca zaprosiliśmy do Gminnego Centrum Informacji uczniów ze Szkoły nr 1 w Sępólnie Krajeńskim na zajęcia pod nazwą „Odkryjmy razem tajemnice gwiazd”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się między innymi, jak wybrać miejsce do obserwacji i w jakie akcesoria się zaopatrzyć. Następnie omówiliśmy sprzęt optyczny przydatny w trakcie obserwacji.

czytaj dalej…
PUNKT KONSULTACYJNO-PROFILAKTYCZNY ds. PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII

PUNKT KONSULTACYJNO-PROFILAKTYCZNY ds. PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII

Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” wygrało konkurs „PUNKT KONSULTACYJNO-PROFILAKTYCZNY ds. PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII” finansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Projekt skierowany będzie do mieszkańców powiatu sępoleńskiego (szkoły podstawowe, średnie, świetlice, placówki wychowawcze świetlice terapeutyczne). Osoby, do których skierowane będą działania projektowe to uczniowie szkół podstawowych, pedagodzy i rodzice. Z diagnozy zewnętrznych pracowni badań dotyczących młodzieży i ich funkcjonowania oraz z doświadczeń Punktu, Sanepidu oraz działań Policji wynika, że narkotyki i dopalacze na terenie naszego powiatu są łatwo dostępne, rodzi to ogromne niebezpieczeństwo dla naszej społeczności, z raportu z badań dotyczącego używania alkoholu, narkotyków i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkolnej w woj. Kujawsko-Pomorskim wynika, że w minionych latach powiat sępoleński zajmował pierwsze miejsce w inicjacji narkotyku ekstazy w przedziale wiekowym od 13 lat. Komisarz Unii Europejskiej w jednym z ostatnich raportów informuje, że Polska jest drugim krajem po Irlandii, gdzie jest największa podaż dopalaczy.

Dyżury prowadzone są w poniedziałki od godz. 16:00 – 19:00, czwartki od godz. 8:00 – 11:00 i w soboty od godz.18:00 – 21:00, w punkcie przyjmuje certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Projekt finansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

 

Pomagamy Zosi

Pomagamy Zosi

Pomaganie jest proste a kiedy stoi za nim ogromna ilość wielkich, ludzkich serc staje się magiczną siłą mogącą powstrzymać lawinę najgłębszego cierpienia.

czytaj dalej…

Wielka zbiórka dla Zosi!

Wielka zbiórka dla Zosi!

1 czerwca o godzinie 11:00 na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim zaśpiewa największy i najpiękniejszy chór świata. Spontanicznie stworzony chór dzieci i młodzieży, pragnących bezinteresownie pomagać. Czy może być lepszy dzień na spełnianie marzeń niż Dzień Dziecka?

czytaj dalej…

Ułóż puzzle, odkryj Krajnę

Ułóż puzzle, odkryj Krajnę

16 marca 2022 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia edukacyjne pn. „Ułóż puzzle, odkryj Krajnę”.

czytaj dalej…