28 grudnia 2021

Darmowe oprogramowanie – Linux i Open Office

Linux to darmowy system operacyjny. Występuje w wielu wersjach, nazywanych dystrybucjami. Najpopularniejsze z nich to Ubuntu, Debian, openSUSE, ArchLinux, Fedora, Mandriva. Linux przez początkujących użytkowników kojarzony jest jako system trudny w obsłudze, gdzie zadania wykonuje się przez wpisywanie skomplikowanych komend w okienku konsoli. Nic bardziej mylnego 🙂

Większość komputerów, z których korzystamy na co dzień działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows. Używamy go w szkole i pracy. Oprócz Windowsa korzystamy też z innego oprogramowania, na przykład pakietu biurowego MS Office.

Wielu z nas używa Linuksa nieświadomie. Najpopularniejszym systemem instalowanym na smartfonach jest Android, oparty na Linuksie.
Może masz długo nieużywany laptop, który ma nieaktualne oprogramowanie lub nie ma go w ogóle i nie opłaca się kupować nowego? Można go przywrócić do stanu używalnego bez ponoszenia żadnych kosztów. Taki komputer może nadal służyć do pracy i nauki zdalnej.

Zapraszamy do obejrzenia webinarium, w którym pokażemy jak zainstalować system Ubuntu Linux na komputerze i jak z niego korzystać.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content