gcigminasd-d

20 czerwca 2016

Doskonałe dokumenty aplikacyjne pierwszym krokiem do zawodowego sukcesu!

 W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim 17 czerwca br. odbyło się szkolenie z zakresu dokumentów aplikacyjnych niezbędnych w procesie ubiegania się o pracę.

Co stanowi główny cel listu motywacyjnego? Jakie istnieją różnice między nim a podaniem o pracę? Funkcjonalny, chronologiczny, alternatywny… – który rodzaj CV wykorzystać do opisania swojego doświadczenia zawodowego i kompetencji? To kilka przykładowych pytań, na które znaleźliśmy odpowiedzi podczas warsztatowego spotkania, w którym uczestniczyła młodzież ponadgimnazjalna.

Dlaczego ważne jest staranne przygotowanie dokumentów aplikacyjnych? Po pierwsze jest to jedyny element w drodze do podjęcia pracy, nad którym osoba aplikująca posiada pełną kontrolę – trzeba to umiejętnie wykorzystać. Po drugie jakość przedstawionych dokumentów decyduje o dalszym przebiegu procesu rekrutacji – zręcznie napisany list motywacyjny zachęci pracodawcę do sięgnięcia po CV, a z kolei dobrze skonstruowany życiorys może doprowadzić do rozmowy kwalifikacyjnej.

W kwestii dokumentów aplikacyjnych nie ma uniwersalnych i niekwestionowanych mechanizmów – są jedynie pomysły i koncepcje, które warto znać i wykorzystać, aby zdobyć wymarzoną pracę. Piątkowe szkolenie stanowiło sposobność do zdobycia wiedzy i jej przećwiczenia. Młodzież podzielona na grupy chętnie przełożyła na konkretne umiejętności informacje, które uzyskała podczas warsztatów – efektem zespołowej pracy było powstanie różnych rodzajów życiorysu.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content