28 grudnia 2020

Emaze – stwórzmy prezentację 3D

Emaze – to narzędzie, które pozwala na tworzenie prezentacji multimedialnych z ciekawymi elementami trójwymiarowymi.

W materiale przedstawiamy zasady działania aplikacji, opis najważniejszych funkcji i formatowanie zawartości prezentacji. Prezentację multimedialną 3D możemy wykonać na stronie www.emaze.com po zarejestrowaniu się i zalogowaniu ukaże nam się strona jak na screenie poniżej.

Wystarczy kliknąć „Create”, aby stworzyć prezentację 3D.

Klikamy „Presentation” przeniesie nas to do wyboru szablonu naszej prezentacji.

Dostępnych jest wiele szablonów, gdy już wybierzemy interesujący nasz szablon po najechaniu na niego pojawi nam się „Edit” oraz „Preview”. Preview oznacza ze możemy zobaczyć tą prezentację na gotowej animacji, Edit pozwoli nam pracować na tym szablonie.

Dodać nowy slajd możemy klikając „Add” pojawi nam się wtedy okno z gotowymi szablonami do wrzucenia w prezentację, które następnie możemy edytować.

Tekst możemy edytować klikając na niego, strona pozwoli nam też nam wgranie własnych obrazków klikając na górze „Image” i „Video”, aplikacja daje nam też do dyspozycji paręnaście kształtów do wrzucenia w prezentację.

Ciekawą funkcją jest możliwość połączenia swoich Social Mediów do prezentacji, po kliknięciu „Widget” następnie „Socials” pojawi nam się okno jak powyżej, gdy połączymy Instagram i wrzucimy w prezentację wyświetli się galeria zdjęć z Instagrama.

Niestety niektóre funkcje nie są dostępne w darmowej wersji i naszej prezentacji nie możemy pobrać, mamy też nałożony limit prezentacji na stronie do pięciu, z niektórych opcji edytowania prezentacji też nie skorzystamy.

Naszą prezentację możemy obejrzeć klikając „View” strzałkami możemy przełączać slajdy, aby wrócić do edycji prezentacji klikamy to żółte okienko zaznaczone na screenie powyżej.

 

3logo

Zadanie sfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Znasz kobietę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w obszarze życia społecznego? Zgłoś ją do plebiscytu, w...

Skip to content