Gminne Centrum Informacji w Sępólnie Krajeńskim działa przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom”. Jego utworzenie dofinansowane zostało przez Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów „Pierwsza Praca”.

Gminne Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim współpracuje ściśle z Punktem Informacji Turystycznej i jest współfinansowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

GCI udostępnia mieszkańcom nowocześnie wyposażoną salę komputerową z dostępem do Internetu, ponieważ jednym z jego głównych celów jest umożliwienie dotarcia do informacji poprzez wykorzystanie nowych technologii. Umiejscowienie GCI w centrum miasta zapewnia komfortową sposobność do skorzystania z oferowanych usług w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej.

 

Działalność GCI zorientowana jest na informowanie o: efektywnym poszukiwaniu pracy czy poradnictwie kariery. W GCI można konsultować dokumenty aplikacyjne (życiorys, list motywacyjny, podanie o pracę) oraz uzyskać informacje cenne w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.

Warto nadmienić, że w GCI zainteresowani uzyskają pomoc poprzez wydruk, skserowanie, skanowanie czy faksowanie dokumentów aplikacyjnych, związanych z rynkiem pracy lub aktywizacją zawodową. W Centrum można także uzyskać informacje dotyczące Wolontariatu Europejskiego.

Skip to content