banerHTML

18 grudnia 2018

HTML i CSS – podstawy tworzenia stron internetowych

Strony internetowe przeglądamy na co dzień, ale czy wiemy jak działają i w jaki sposób się je tworzy? Technologie tworzenia stron WWW są ciągle udoskonalane, powstają też nowe, jednak umiejętność sprawnego posługiwania się podstawowymi językami HTML i CSS jest niezbędna zaczynającym naukę, ale też doświadczonym webmasterom.

W czwartek 13 grudnia 2018 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z technologiami internetowymi, ale nie wiedzą od czego zacząć. W trakcie zajęć omówiliśmy jak przygotować komputer, aby nauka nie sprawiała problemów i była przyjemna. Zainstalowaliśmy podstawowy serwer WWW i edytor kodu, omówiliśmy strukturę pliku HTML i CSS oraz jak je ze sobą łączyć.

HtmlCss-zajecia

Zajęcia dotyczyły jedynie podstaw tworzenia stron internetowych, ale mamy nadzieję, że zachęciły uczestników do dalszej nauki. Dla przypomnienia umieszczamy odnośniki do witryn, z których można pobrać narzędzia wykorzystywane na zajęciach oraz linki do kursów dla początkujących.

Serwer WWW: www.apachefriends.org

Edytor kodu: code.visualstudio.com

Aplikacja do nauki kodowania w różnych językach, w tym HTML i CSS na Androida:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sololearn&hl=pl

 

Kurs HTML:

Kurs CSS:

 

3logo

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Znasz kobietę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w obszarze życia społecznego? Zgłoś ją do plebiscytu, w...

Skip to content