6 maja 2013

III Turniej w „Zbijaka” dla Osób Niepełnosprawnych

Dnia 23.04.2013 r. w Centrum Sportu i Rekreacji KRAJNA ARENA w Sępólnie Krajeńskim odbył się III Turniej w „Zbijaka” dla Osób Niepełnosprawnych. W zawodach brało udział 8 drużyn w 9-osobowym składzie.

Rywalizowały ze sobą drużyny z : WTZ z Mroczy, WTZ z Tucholi, ŚDS z Tucholi, ŚDS z Więcborka, DPS dla Dzieci i Młodzieży z Kamienia Krajeńskiego, DPS z Suchorączka  Zespół Szkół nr 2 z Sępolna Krajeńskiego, WTZ z Sępólna Krajeńskiego.

Po zaciętej walce klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce Zespół Szkół nr 2 z Sępolna Krajeńskiego

II miejsce ŚDS z Tucholi

III miejsce WTZ z Sępólna Krajeńskiego

IV miejsce WTZ z Mroczy

V miejsce WTZ z Tucholi

VI miejsce ŚDS z Więcborka

VII miejsce DPS dla Dzieci i Młodzieży z Kamienia Krajeńskiego

VIII miejsce DPS z Suchorączka

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Wrażenia i emocje sięgały zenitu,  kibice wiernie wspierali swoich zawodników. Nie brakowało uśmiechu, radości na każdej twarzy zawodnika, opiekuna oraz kibica. Na koniec Turnieju uczestnicy naszego Warsztatu zaprezentowali występ kabaretu, który rozbawił wszystkich do łez.

Zadanie realizowane zostało dzięki dofinansowaniu przyznanemu ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach środków z PCPR w Więcborku oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Patronat imprezy objęła Pani Iwona Kozłowska – Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej a Patronat medialny objęły „Wiadomości Krajeńskie”. Ufundowali oni również nagrody rzeczowe dla drużyn.

Impreza odbyła się w związku z przypadajacym 5 maja Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Rozgrywkom sportowym i wspólnej integracji towarzyszyła również wystawa przybliżająca temat walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych, przedstawiająca jak uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dorośli – Dzieciom zdobywają nowe umiejętności, poznają nowe miejsca, uczestniczą w życiu społecznym, rozwijają talenty oraz osiągają sukcesy sportowe i artystyczne.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wolontariuszy z Klubu Młodych Twórców oraz wolontariuszy zagranicznych z programu EVS, którzy wspierali nasze zawody i włożyli swoje serce w pomoc nam w czasie imprezy. Dziękujemy wszystkim drużynom, które dzielnie rywalizowały i przyjęły nasze zaproszenia do wspólnej aktywności sportowej, a zwycięzcom serdeczne i gratulujemy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Może Ci się również spodobać:

Skip to content