25 kwietnia 2023

Interaktywny quiz „Nasza planeta potrzebuje… Ciebie” – wspólnie zadbajmy o Ziemię!

W ubiegłym tygodniu w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia pt.: „Nasza planeta potrzebuje…Ciebie!”, w którym uczestniczyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz uczniowie 4 i 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

Warto przypomnieć, że każdy z nas może mieć wpływ na kondycję naszej planety 😊 W kwietniu obchodzimy „Dzień Ziemi”, więc na zajęciach rozmawialiśmy o różnych sposobach dbania o naszą planetę. Czym jest ekologia? Jak segregować śmieci, oszczędzać wodę, dbać o przyrodę? – przedstawiona prezentacja multimedialna okazała się pomocna w poszukiwaniach odpowiedzi na pytania związane z ochroną środowiska. W trakcie spotkania omawialiśmy także dwa tematy – segregację i recykling. Produkujemy bardzo dużo śmieci – jedna osoba średnio aż 4 kg dziennie. Część z nich mogłaby zostać np. ponownie wykorzystana, gdyby odpady były poprawnie segregowane. Utrwaliliśmy więc informacje o domowych sposobach segregowania śmieci oraz o tym, jak oszczędzać energię. Pamiętajmy, że nasze aktualne działania wpłyną na środowisko, w którym będą żyć przyszłe pokolenia! Segregowanie odpadów, oszczędzanie energii czy redukowanie emisji CO2 to proste działania, które mogą mieć pozytywny wpływ na jej przyszłość i pokazać, że każdy z nas może przyczynić się do ratowania Ziemi.

Na koniec zajęć uczestnicy wzięli udział w zespołowym quizie interaktywnym, w którym mogli sprawdzić, co zapamiętali i utrwalić wiadomości. Wszyscy świetnie sobie z nim poradzili 🙂 Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content