28 stycznia 2019

Zajęcia edukacyjne „Internet – szanse i zagrożenia”

3logo

16 stycznia 2019 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim w zajęciach pn. „Internet – szanse i zagrożenia” uczestniczyły dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Sępólnie Krajeńskim.

Wiele mówi się o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu, ale właściwie co kryje się za tym określeniem? Podczas zajęć rozmawialiśmy m.in. o ochronie prywatności. Ważne jest, aby nie podawać swoich danych osobowych np. nazwiska, numeru telefonu czy adres domowego. Ważne również jest odpowiednie hasło. Dobre hasło powinno być odpowiednio długie, skomplikowane i zawierać różne znaki.

Jeśli publikujemy w sieci swoje zdjęcia, musimy liczyć się z tym, że będzie mogło je zobaczyć wiele osób, dlatego dobrze zastanówmy się, zanim umieścimy je w Internecie. W wirtualnej przestrzeni można niekiedy natknąć się na wulgarne wpisy i komentarze, które obrażają i przedstawiają kogoś w złym świetle. Hejt, bo o tym zjawisku mowa, może wyrządzić wiele krzywdy, więc nie można być obojętnym na jego przejawy!

Na koniec zajęć dzieci sprawdziły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie za pomocą interaktywnego quizu.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Znasz kobietę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w obszarze życia społecznego? Zgłoś ją do plebiscytu, w...

Skip to content