1 grudnia 2017

Jak radzić sobie ze stresem?

gcigminasd-d

Bez wątpienia negatywne skutki stresu mają swoje odzwierciedlenie w zdrowiu psychicznym. O ile stres występujący w optymalnym natężeniu jest czynnikiem warunkującym rozwój, o tyle utrzymywany wciąż na za wysokim poziomie może być dla organizmu wyniszczający.

Czy nowe technologie mogą być przyczyną stresu? Siedząca postawa, brak ruchu, ciągłe patrzenie w jeden punkt, chęć szybkiego nauczenia się czegoś i brak postępów w pracy. Do tego zacinający się komputer oraz przypadkowe skasowanie wyników swojej pracy. To wszystko może doprowadzić do stresu. Z drugiej strony Internet i urządzenia mobilne to przestrzeń bogata w rozrywkę. Jak więc z komputera uczynić narzędzie służące do obniżenia poziomu stresu?

27 i 28 listopada w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim zorganizowane zostały warsztaty komputerowe „No stres”. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. co w trakcie pracy przy komputerze powoduje stres, jak zorganizować sobie miejsce przy biurku, jaka jest prawidłowa postawa przy komputerze – to wszystko ma duży wpływ na poziom stresu na jaki jest narażony każdy użytkownik komputera. Nie można za długo siedzieć przy komputerze, należy zadbać o odpowiednie przerwy i wykonywać ćwiczenia rozluźniające ciało. Szczególnie ważne jest zapewnienie odpoczynku oczom.

Uczestnikom warsztatów zaprezentowano również kilka platform w sieci, które skupiają różne formy rozrywki (np. darmowe quizy, kalambury, krzyżówki) – jako kolejny sposób na obniżenie poziomu stresu.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content