baner-kreatywność

2 października 2019

Rozwijamy twórcze myślenie

27 września 2019 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia edukacyjne „Kreatywność – sposób na nudę”, w których uczestniczyli uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.

Kreatywność to gotowość do tworzenia nowych pomysłów oraz sztuka nietypowego oraz efektywnego rozwiązywania zadań i problemów. Nie jest zarezerwowana dla wynalazców czy artystów – to naturalny zasób każdego z nas, wymaga jedynie ćwiczeń oraz bodźców wspomagających twórcze myślenie i rozwijanie wyobraźni. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy zadaniem pytania: Kto z was lubi rozwiązywać zagadki? Z tym, że odpowiedzi twierdzącej udzielaliśmy przez dotknięcie palcem wskazującym nosa, a przeczącej chwytając się za ucho. Typowy sposób? Z pewnością nie! Kreatywność to właśnie odejście od utartych schematów i rozbudzenie pokładów naszej wyobraźni.

Uczniowie wykonali kilka ćwiczeń mających na celu pobudzenie twórczego myślenia i  kreatywności. Trzeba przyznać, że świetnie poradzili sobie z zagadkami i wizualizacją rzeczy abstrakcyjnych. Z pewnością możemy przyznać, że kreatywność jest ich mocną stroną! Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

3logo

Może Ci się również spodobać:

Skip to content