mobilna fotografia

9 października 2019

Mobilna fotografia – najlepsze aplikacje do zdjęć

„Najlepszy aparat, to ten, który mamy przy sobie” – dziś każdy z nas ma przy sobie telefon, czyli nosi również aparat fotograficzny, którym może fotografować. 25 września gościliśmy w Gminnym Centrum Informacji grupę dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej w Sępólnie Krajeńskim.

Wspólnie użyliśmy aplikacji Canva – bezpłatnego edytora obrazów, aby stosować filtry fotograficzne, przycinać, obracać, zmieniać jasność i kontrast zdjęć.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canva.editor&hl=pl

Nie trzeba ciągle dźwigać ze sobą aparatu – można użyć smartfona. Fotografia mobilna pozwala robić zdjęcia bez noszenia ze sobą ciężkiego sprzętu. Aby robić smartfonem lepsze zdjęcia możemy zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, które nam w tym pomogą. Najpopularniejsze z nich to specjalne statywy, selfie-sticki i obudowy do fotografowania pod wodą. Jest dostępnych mnóstwo aplikacji, dzięki którym możemy retuszować zdjęcia zaraz po ich zrobieniu, więc oprócz telefonu i aparatu w kieszeni mamy też narzędzie do obróbki. Na przykład Adobe Lightroom, którego używają profesjonaliści jest dostępny za darmo w wersji mobilnej.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.lrmobile&hl=pl

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy uczestników zajęć tematem zdjęć i rozbudziliśmy w nich fotograficzną pasję. Zadanie „Gminne Centrum Informacji” jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content