29 sierpnia 2016

Moc ciekawostek i pozytywnych emocji – gra miejska „Sępólno Krajeńskie pod lupą poszukiwaczy ciekawostek” już za nami!

W ubiegły piątek 26.08.2016 r. o godz. 10.00 w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęła się gra miejska pn. „Sępólno Krajeńskie pod lupą poszukiwaczy ciekawostek” współfinansowana przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Po powitaniu graczy oraz przedstawieniu grupy projektowej, która spotykała się w wakacyjnych miesiącach, aby m.in. zaplanować szlak gry, ułożyć zadania i wskazówki oraz stworzyć materiały potrzebne uczestnikom na trasie, podzieliliśmy graczy na dwie drużyny. Następnie objaśniliśmy zasady, odwołując się do regulaminu gry i rozdaliśmy graczom kolorowe identyfikatory. Pierwsze zadanie czekało na uczestników już w budynku Centrum Aktywności Społecznej, a kolejne w różnych miejscach naszego miasta.

Zadania graczy były zróżnicowane – uczestnicy m.in. pracowali na historycznych nazwach Sępólna Krajeńskiego, opowieści o „Złym hetmanie i zatopionym zamku”, walorach przyrodniczych Krajny i wielu innych ciekawych informacjach. Po każdym poprawnie wykonanym zadaniu gracze otrzymywali element herbu Sępólna oraz zaznaczali na mapie miasta przebyty szlak.

Po dotarciu ostatniej z drużyn na metę odbyła się druga część zaplanowanych w grze miejskiej działań – wspólna wymiana doświadczeń. Młodzież rozmawiała z nieco młodszymi od nich graczami o wrażeniach – co się im najbardziej podobało w grze, co zaskoczyło, czego się dowiedzieli. Z kolei młodzież dzieliła się chętnie swoimi przemyśleniami w trakcie przygotowań gry, które zajęły sporo czasu! Przy poczęstunku, w radosnej atmosferze, toczyły się swobodne rozmowy.

Z gry została sporządzona zdjęciowa relacja, na której znajdują się m.in. miejsca ciekawe i ważne dla młodzieży. W najbliższym czasie zostanie przygotowana fotograficzna wystawa, na którą już serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, że przeprowadzona gra miejska przybliżyła dzieciom w atrakcyjny sposób wiele ciekawostek dotyczących Sępólna Krajeńskiego oraz była uczącym doświadczeniem, które zarówno młodzież zaangażowana w przygotowania jak i sami gracze będą miło wspominać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content