16 czerwca 2017

„Podróż przez Gminę Sępólno Krajeńskie – czas na przygodę… w Sępólnie”

GminaPITStow

W ubiegłym tygodniu w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci szkół podstawowych pt. „Podróż przez Gminę Sępólno Krajeńskie – czas na przygodę… w Sępólnie”.

Inspiracją do podróży po naszym mieście stanowiła wydana przez Bibliotekę Publiczną w Sępólnie Krajeńskim książka „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”, autorstwa  Mariusza Niemyckiego. Pewnego dnia Michalinka – dziesięcioletnia dziewczynka, przypadkiem odnajduje legendarny pierścień Sępolenki. Okazuje się, że znalezisko posiada potężną moc – potrafi przenosić w czasie, o czym przekonuje się Michalinka i jej kot, Buś.

Przygoda w Sępólnie Krajeńskim? – chętnie! Uczestnicy zajęć pracując w grupach, w plastyczny sposób wyrazili swoje pomysły na nietuzinkową historię w naszym mieście. Trzeba przyznać, że nie brakuje im wyobraźni!

Zapraszamy na kolejne zajęcia do Punktu Informacji Turystycznej już w lipcu. Zadanie finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content