15 listopada 2021

PUNKT KONSULTACYJNO-PROFILAKTYCZNY ds. PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII

Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” wygrało konkurs „PUNKT KONSULTACYJNO-PROFILAKTYCZNY ds. PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII” finansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Projekt skierowany będzie do mieszkańców powiatu sępoleńskiego, (szkoły podstawowe, średnie, świetlice, placówki wychowawcze świetlice terapeutyczne) Osoby, do których skierowane będą działania projektowe to uczniowie szkół podstawowych, pedagodzy i rodzice. Z diagnozy zewnętrznych pracowni badań dotyczących młodzieży i ich funkcjonowania oraz z doświadczeń Punktu, Sanepidu oraz działań Policji wynika, że narkotyki i dopalacze na terenie naszego powiatu są łatwo dostępne, rodzi to ogromne niebezpieczeństwo dla naszej społeczności, z raportu z badań dotyczącego używania alkoholu, narkotyków i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkolnej w woj. Kujawsko-Pomorskim wynika, że w minionych latach Powiat Sępoleński zajmował pierwsze miejsce w inicjacji narkotyku ekstazy w przedziale wiekowym od 13 lat. Komisarz Unii Europejskiej w jednym z ostatnich raportów informuje, że Polska jest drugim krajem po Irlandii, gdzie jest największa podaż dopalaczy. Z naszych danych wynika, że pomimo kampanii informacyjno-profilaktycznych prowadzonych dla społeczności sytuacja nie uległa znacznej poprawie.

Dyżury prowadzone są w poniedziałki od godz. 16:00 – 19:00, czwartki od godz. 8:00 – 11:00 i w soboty od godz.18:00 – 21:00, w punkcie przyjmuje certyfikowany specjalista terapii uzależnień.

Projekt finansowany przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content