14 czerwca 2024

Relacja z zajęć pn. “Zadania Punktu Informacji Turystycznej z perspektywy turysty”

14 czerwca 2024 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu “Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia pn. “Zadania Punktu Informacji Turystycznej z perspektywy turysty”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie 1 klasy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim, kształcący się w kierunku: technik organizacji turystyki.

Celem zajęć było przybliżenie młodzieży funkcjonowanie Punktu Informacji Turystycznej (PIT) oraz roli, jaką pełni w obsłudze turystów. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną, która przedstawiała kluczowe aspekty działania Punktu Informacji Turystycznej oraz profesjonalnej obsługi turysty-klienta.

Zajęcia te nie tylko wzbogaciły uczestników o wiedzę teoretyczną, ale również umożliwiły praktyczne spojrzenie na codzienną pracę Punktu Informacji Turystycznej. Pojawiła się również propozycja na udział szkoły w kolejnych inicjatywach edukacyjnych, co świadczy o dużym zaangażowaniu i chęci dalszego rozwoju wśród uczestników oraz zainteresowaniu dalszym pogłębianiem wiedzy i umiejętności w zakresie organizacji turystyki.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne spotkania.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content