17 lutego 2017

„Społeczeństwo (w) sieci – świadome uczestnictwo”

Internet to bardzo cenne narzędzie, jednak jak każde może niekiedy być niewłaściwe użytkowane i stać się przestrzenią niebezpieczną, a nie rozwijającą. O zagrożeniach, które czyhają na najmłodszych użytkowników globalnej sieci rozmawialiśmy podczas warsztatowego spotkania, które odbyło się w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim pn. „Społeczeństwo (w) sieci – świadome uczestnictwo” współfinansowanego ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Dzięki Internetowi posiadamy dostęp do ciekawych informacji o świecie, do edukacyjnych zasobów różnych instytucji, do elektronicznych książek, gier czy rozrywki. Internet to także przestrzeń poznawania innych osób – o ile, często nowo zawarte znajomości mogą być cenne, o tyle należy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Osobom, z którymi kontakt jest tylko wirtualny nie należy bezgranicznie ufać, podawać swoich danych osobowych, adresu zamieszkania, informacji osobistych, aby nie zostać oszukanym. Internet również potrafi uzależnić – powinniśmy kontrolować czas, jaki spędzamy przed ekranem komputera.

Przez najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci, przeprowadziła nas „Drabinka bezpiecznego Internetu” – stosowanie się do jej zasad z pewnością uchroni nie jednego młodego internautę przed zagrożeniami.

Może Ci się również spodobać:

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Znasz kobietę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w obszarze życia społecznego? Zgłoś ją do plebiscytu, w...

Skip to content