21 listopada 2019

Warsztaty „Sprawdzone sposoby na szybszą naukę”

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim 19 listopada 2019 r. odbyły się warsztaty „Sprawdzone sposoby na szybszą naukę”, w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2.

Aby czas spędzony na nauce był maksymalnie wykorzystany i owocny, należy wprowadzić do rytuału nauki kilka ważnych zasad. Po pierwsze powinniśmy wyeliminować z naszego otoczenia wszystkie „przeszkadzacze”, czyli rzeczy i urządzenia, które będą zabiegały o naszą uwagę i chciały odciągnąć nas od nauki (np. telefon). Pamiętajmy – jeśli wykonujemy dwie rzeczy na raz, to żadnej z tych rzeczy nie wykonujemy tak naprawdę dobrze. Po drugie bardzo ważne jest, aby pamiętać o przerwach – nasz mózg tylko przez 1h jest w stanie utrzymać wysoki poziom koncentracji. Po tym czasie należy na 5, 10 lub 15 minut odbiec myślami od nauki (np. spojrzeć za okno, przejść się po pokoju, zrobić kilka ćwiczeń, przewietrzyć pokój).

Podczas warsztatów uczniowie poznali oprócz ogólnych zasad efektywnej nauki także konkretne techniki, które wspomagają zapamiętywanie. Uwagę poświęciliśmy m.in. rymowankom, które kształcą pamięć słuchową. Im wierszyk jest bardziej zabawny i ciekawy, tym lepiej, ponieważ na dłużej pozostanie w pamięci. Prostą metodą wspomagającą zapamiętywanie jest także układanie twórczych zdań. Mamy nadzieję, że przekazane w trakcie warsztatów wskazówki okażą się pomocne i sprawią, że nauka stanie się przyjemnością.

3logo

Zadanie „Gminne Centrum Informacji” jest finansowane z środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Znasz kobietę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w obszarze życia społecznego? Zgłoś ją do plebiscytu, w...

Skip to content