13 maja 2016

Stres pod kontrolą – warsztaty w Gminnym Centrum Informacji

12 maja br. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia warsztatowe poświęcone technikom radzenia sobie ze stresem.

Czym jest stres? Czy jest człowiekowi potrzebny? Co zrobić, aby utrzymać go na odpowiednim poziomie? Na te oraz podobne pytania, które w kontekście złożoności rozważanego zjawiska, wcale nie są oczywiste, szukaliśmy odpowiedzi. Zaproszeniem do przyjrzenia się bliżej stresowi była refleksja nad słowami Epikura: „Nie rzeczy są straszne, ale wyobraźnia o nich”, ponieważ często nie sam stresor jest faktycznym problemem, tylko jego postrzeganie i sposób myślenia o nim.

Wizualizacja, muzyka relaksacyjna, odliczanie, aromaterapia, kontrolowany oddech to tylko kilka z metod efektywnego radzenia sobie ze zbyt wysokim poziomem stresu, które zostały zaprezentowane na zajęciach.

Oprócz teorii, nie zabrakło również wymiaru praktycznego – uczestnicy warsztatów wzięli udział w różnych ćwiczeniach, które m.in. pomogły im zlokalizować stres i wyrazić go w graficzny sposób.

Świadomość występowania stresu pod różnymi postaciami oraz poznanie mechanizmów jego działania to pierwsze kroki do opanowania metod skutecznego radzenia sobie z jego nadmiarem!

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Znasz kobietę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w obszarze życia społecznego? Zgłoś ją do plebiscytu, w...

Skip to content