24 maja 2024

Sztuczna Inteligencja (AI) w Szkole Podstawowej.

W minionym tygodniu w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia pn. „Sztuczna Inteligencja (ang. AI) w Szkole Podstawowej. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.
Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę w edukacji, szczególnie w szkołach podstawowych. Podczas spotkania omawiano kilka kluczowych aspektów, jak sztuczna inteligencja staje się nieodłączną częścią świata edukacji w szkołach podstawowych. Podczas spotkania omówiono także konkretne programy i aplikacje, które są przydatne do nauki w szkołach podstawowych.
Aplikacje i programy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, są cennymi narzędziami wspierającymi proces nauczania i uczenia się w szkołach podstawowych. Pomagają w indywidualizacji nauki, rozwijaniu umiejętności technologicznych oraz angażowaniu uczniów w interaktywne i motywujące zadania.
Podsumowując, integracja sztucznej inteligencji w edukacji podstawowej przynosi liczne korzyści, ale ważne jest, aby zachować równowagę w korzystaniu z technologii. Nauczyciele i rodzice powinni monitorować i wspierać dzieci, aby zapewnić, że technologia jest używana w sposób, który wspiera ich ogólny rozwój edukacyjny i społeczny.

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content