23 września 2016

Strategie autoprezentacyjne a rozmowa kwalifikacyjna

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim 21 września br. odbyły się zajęcia dotyczące autoprezentacji, w których uczestniczyła młodzież ponadgimnazjalna.

Autoprezentacja to kontrola wrażenia wywieranego w interakcjach czy sytuacjach społecznych, sposób kreowania własnego wizerunku. Podczas spotkania rozmawialiśmy o strategiach autoprezentacji w kontekście rozmowy kwalifikacyjnej. Elementy wpływające na odbiór przekazu to nie tylko słowa – znaczącą rolę odgrywa mowa ciała oraz samo brzmienie głosu. Dlatego ważna jest świadomość, że nasze gesty, postawa czy mimika posiadają decydujący wpływ na sposób, w jaki zostaniemy odebrani przez osobę, z którą się komunikujemy. Podczas spotkania omówiliśmy najważniejsze aspekty komunikacji niewerbalnej, które mają wpływ na kształtowanie opinii na nasz temat oraz mogą okazać się przydatne w codziennych relacjach międzyludzkich.

Na sztukę autoprezentacji składa się wiele istotnych elementów – przede wszystkim wiarygodność, pewność siebie, znajomość swoich mocnych stron, ale także asertywność (posiadanie i wyrażanie własnego zdania bez zachowań agresywnych oraz obrona własnych praw w sytuacjach społecznych) oraz umiejętność skutecznej komunikacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy  Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content