Trening-kreatywnosci

3 października 2018

„Trening kreatywności” w Gminnym Centrum Informacji

3logo

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” 24 września 2018 r. odbyły się zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sępólnie Krajeńskim pn. „Trening kreatywności”.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym jest kreatywność, w jaki sposób ją rozwijać oraz dlaczego to bardzo ważne, aby ją ćwiczyć. W trakcie np. wspólnie szukaliśmy nowego zastosowania dla przedmiotów codziennego użytku – tarki czy łyżeczki i obejrzeliśmy galerię kreatywnych pomysłów, która stanowiła nasze źródło inspiracji. Stylowe żyrandole lub pudełka na kredki z tarki do warzyw? Biżuteria lub ozdobna choinka z łyżeczek? To możliwe! Uczniom nie brakowało również ciekawych pomysłów, chętnie wykonywali zadania mające na celu pobudzenie twórczego myślenia i radzili sobie z nimi świetnie. Czy można stworzyć sensowny rysunek, opierając się na jednym elemencie? Okazuje się, że tak – uczestnicy zajęć wykazali się dużą wyobraźnią.

Zadanie „Gminne Centrum Informacji – kierunek rozwój” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content