16 lipca 2021

W górach czy nad wodą, odpoczywam z głową

9 lipca 2021 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia pn. „W górach czy nad wodą, odpoczywam z głową”.

Piękna pogoda i wakacyjny czas wolny zachęcają do różnych aktywności. Jak wypoczywać z głową? Nad tym wspólnie się zastanawialiśmy podczas ostatnich na zajęć. W trakcie omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą, w górach oraz lesie. Jak zachować się w czasie burzy? Czym może grozić zbyt długie przebywanie na słońcu? Dlaczego nie wolno samemu wybierać się na dalekie wędrówki?

Oprócz tematów związanych z bezpieczeństwem i odpowiednim zachowaniem w różnych niebezpiecznych sytuacjach, porozmawialiśmy o tym, jak ważne jest szanowanie przyrody i dbanie o ekologię. Niestety po wakacjach w lesie, nad morzem, w górach, nad jeziorami pozostaje wiele śmieci, które zostały wyrzucone przez nieodpowiedzialnych turystów.

A jak spędzić wakacyjny czas w Sępólnie? My wiemy 😊 Na koniec przedstawiliśmy najciekawsze atrakcje naszego miasta i rozdaliśmy pamiątkowe upominki.

3logo

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content