10 czerwca 2022

Wakacje zacząć czas, o czym musimy pamiętać?

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia pn. „Wakacje zacząć czas, o czym musimy pamiętać?”.

Niebawem rozpoczną się wakacje, czas zabawy i letniego wypoczynku. O czym należy pamiętać, by uniknąć przykrych niespodzianek? W trakcie zajęć dla dzieci omówiliśmy zasady bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, przypomnieliśmy m.in. jak zachować się w czasie burzy, podczas wypoczynku nad wodą, w górach czy w lesie. Podczas zajęć przedstawiliśmy praktyczne rady, jak zachować się w różnych sytuacjach – np. co zrobić, jeśli ze spaceru po leśnym terenie, wrócimy do domu z kleszczem? Zapisaliśmy również w telefonach ważne numery alarmowe do służb ratowniczych i zrobiliśmy listę rzeczy, które warto mieć zawsze przy sobie.

Na koniec przedstawiliśmy najciekawsze atrakcje Sępólna Krajeńskiego i rozdaliśmy dzieciom za aktywny udział w zajęciach pamiątkowe upominki. Witaj bezpieczna, wakacyjna przygodo! Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content