25 listopada 2016

„Wieża Babel” – wystawa fotografii

Klub Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” zaprasza na wystawę fotografii wieńczącej projekt finansowany z Gminy Sępólno. Wystawę można obejrzeć w Gminnym Centrum Informacji przy ulicy Jeziornej 6. Fotografie wykonane przez uczestników zajęć i wolontariuszy są nie tylko wspomnieniem kończącego się projektu, ale również zachęta do włączenia się w działania Klubu Młodych Twórców.

Podczas projektu „Wieża Babel” trwającego od lutego 2016, dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych w Klubie. Były to zajęcia kulinarne, plastyczne, sportowe, językowe, filmowe i cyrkowe. Oprócz instruktorów, w prowadzeniu zajęć pomagali wolontariusze przebywający obecnie w Sępólnie (w ramach Programu Erasmus +): Ana Joel z Portugalii, Kateryna Shpytalenko z Ukrainy, Marcello Galeone z Włoch, Rizvan Azdaev z Czeczenii, Mindia Tavkhelidze z Gruzji i Diego Martinez z Hiszpanii.

To właśnie wolontariusze próbowali pokazać uczestnikom część ich tradycji i kultury: od języka po potrawy kulinarne, przyczyniając się tym samym do promowania różnorodności kulturowej, tolerancji i zrozumienia dla innych kultur, wartości czy obyczajów. Tytułowa „Wieża Babel” stała się więc pięknym symbolem tego, co łączy, a nie tego co dzieli. I na tym skupiał się ten właśnie projekt. Poza organizowanymi zajęciami, mieszkańcy Sępólna mieli okazję uczestniczyć w organizowanych imprezach plenerowych „Dzień Wiosny”, „Wieczór Gier”, „Wieczór Międzykulturowy”.

Projekt dobiega końca, ale drzwi Klubu Młodych Twórców cały czas są otwarte dla chętnych. Zapraszamy na Szkolną 8 (piwnica budynku OPS) od poniedziałku do piątku od godziny 16.00.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content