29 września 2016

Wolontariat Europejski szansą na poszerzenie horyzontów!

We wtorek 27 września 2016 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia dotyczące „Wolontariatu Europejskiego” dla młodzieży gimnazjalnej. W spotkaniu, które prowadził Daniel Wargin – koordynator programu EVS, uczestniczyli zagraniczni wolontariusze.

Wolontariat Europejski to akcja umożliwiająca wolontariuszowi lub grupie wolontariuszy podjęcie pracy społecznej we wszystkich Krajach Programu i Sąsiedzkich Krajach Partnerskich. EVS (European Voluntary Service) powstał po to, by wolontariusze mogli zdobywać kompetencje i umiejętności wpływające na ich rozwój osobisty i zawodowy przez wykorzystanie narzędzi edukacji pozaformalnej. Od roku 2005 Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” gości wolontariuszy z zagranicy, którzy będąc w Sępólnie pomagają w codziennych zajęciach prowadzonych dla osób z niepełnosprawnościami oraz w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Ana z Portugalii, Mindia z Gruzji, Rizvan z Czeczenii, Marcello z Włoch, Diego z Hiszpanii oraz Kateryna z Ukrainy podczas spotkania dzielili się z młodzieżą doświadczeniami zdobytymi w trakcie wolontariatu. Opowiadali także, jak wolontariat działa w ich państwach oraz zachęcali gimnazjalistów do podjęcia takiego wyzwania w przyszłości.

 Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content