27 czerwca 2023

„3… 2… 1… wakacje” – pamiętajmy o bezpieczeństwie!

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”, 19.06.2023 odbyły się zajęcia pn. „3… 2… 1… wakacje”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim.
Wyjazd na wakacje to ekscytujące i radosne wydarzenie. Zbliża się moment, kiedy będzie można cieszyć się urokami wypoczynku i zapomnieć o szkole. Aby ten okres był dla wszystkich bezpieczny, młodzież powinna przestrzegać zasad, które pomogą uniknąć niebezpiecznych przygód. Jak o to zadbać przekazali nam Sępoleńscy Ratownicy WOPR oraz Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.
Zachowanie zasad bezpieczeństwa przez dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku jest niezwykle istotne. Uczenie dzieci zasad bezpieczeństwa pozwala im rozwijać świadomość otaczającego ich świata i identyfikować potencjalne zagrożenia. Dodatkowo przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, takich jak noszenie kasku podczas jazdy na rowerze czy trzymanie się wyznaczonego obszaru na plaży, pomaga unikać urazów i wypadków. Regularne przypominanie dzieciom o zasadach bezpieczeństwa wpływa na ich samodyscyplinę i odpowiedzialność, przyczynia się do spokoju i poczucia bezpieczeństwa zarówno u nich samych, jak i u rodziców, co sprzyja udanemu i pełnemu radości wakacyjnemu wypoczynkowi.
W trakcie zajęć uczniowie uczęszczający do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim zostali zaznajomieni z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa nad wodą. Omówiono zasady bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, m.in. jak zachować się w czasie burzy, w górach czy w lesie, mówiliśmy o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w czasie wakacji i jak się ich wystrzegać. Podczas zajęć również przedstawiliśmy praktyczne rady, jak zachować się w różnych sytuacjach – np. co zrobić, jeśli ze spaceru po leśnym terenie wrócimy do domu z kleszczem? Na koniec spotkania przedstawiono najciekawsze atrakcje Sępólna Krajeńskiego i powtórzono zdobytą wiedzę w formie quizu.
Dziękujemy za pomoc w organizacji ciekawych zajęć Panom Ratownikom oraz Funkcjonariuszom sępoleńskiej Policji. Wierzymy, że wszystkie przekazane wskazówki, a także praktyczne instruktaże, pozwolą młodzieży spędzić w sposób bezpieczny rozpoczynające się wakacje.

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

 

 

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content