27 kwietnia 2017

Dzień Ziemi na Krajnie

3logo

W sobotę 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym szczególnym dniu uwaga dzieci, młodzieży i dorosłych skupiła się na działaniach podejmowanych w trosce o ochronę środowiska naturalnego.

Aby uporządkować wiedzę i poszerzyć ekologiczne horyzonty, w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim, 25 kwietnia 2017 r. w ramach zajęć edukacyjno-plastycznych „Podróż przez Gminę Sępólno Krajeńskie” dla dzieci szkół podstawowych, odbyło się spotkanie pt. „Dzień Ziemi na Krajnie”.

Czym jest ekologia? Jak segregować śmieci, oszczędzać wodę, dbać o przyrodę? – przedstawiona prezentacja multimedialna okazała się pomocna w poszukiwaniach odpowiedzi na pytania związane z ochroną środowiska oraz najważniejsze informacje dotyczące Krajny. Po części teoretycznej nastąpił czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy – posłużyła nam do tego gra planszowa, złożona z 30 pól i zagadnień związanych z ekologią, ochroną środowiska, przyrodą, dbaniem o naszą planetę – „Jak zostać Przyjacielem Ziemi”. Po jej zakończeniu każdy uczestnik otrzymał dyplom gratulacyjny za ukończenie trasy ekologicznej.

Dzieci wspaniale poradziły sobie z pytaniami – ich wiedza jest imponująca! Wiele radości dostarczyły uczestnikom także „Ekokalambury”, czyli odgadywanie haseł przedstawianych za pomocą rysunku lub gestykulacji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content