25 października 2016

„Sępólno Krajeńskie – podróż w czasie”

W ubiegłym tygodniu w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci klas I – III pn. „Sępólno Krajeńskie – podróż w czasie”.

Dzięki fotografiom z przeszłości wybraliśmy się w wirtualną wędrówkę po dawnym Sępólnie, a aktualne zdjęcia pozwoliły porównać, jak na przestrzeni lat zmieniało się nasze miasto – jego charakterystyczne miejsca i budynki. Sympatyków historii – młodszych i starszych zachęcamy do obejrzenia zbiorów znajdujących się na stronie Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim w Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej.

W części plastycznej zajęć korzystaliśmy z zasobów naszej wyobraźni – wiemy, jak Sępólno wyglądało dawniej, ciekawe, jak będzie wyglądać za 30 lat? – na kolorowe kartki papieru przelaliśmy artystyczne wizje.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia „Jesień na Krajnie”, które odbędą się już 3 listopada br. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content