11 grudnia 2023

„Zostań najlepszym uczniem w klasie” – poznaj mnemotechniki!

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się kolejne zajęcia pn. „Zostań najlepszym uczniem w klasie”, w których udział wzięli uczniowie klas 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o mnemotechnikach, czyli sposobach na efektywne zapamiętywanie. Każdy uczeń wie, że dobra pamięć to podstawa dobrych ocen! Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. jak poprawnie zaplanować sobie naukę oraz jakie błędy często występują w naszym myśleniu o nauce – pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. W trakcie spotkania uczniowie aktywnie brali udział w ćwiczeniach, zdawali pytania oraz okazywali  zainteresowanie podjętym tematem. Na koniec zajęć uczniowie uczestniczyli w interaktywnym quizie, podczas którego została sprawdzona wiedza przedstawiona w trakcie spotkania. Mnemotechniki są wartościowe, ponieważ znacznie poprawiają pamięć, umożliwiają efektywniejsze i trwalsze zapamiętywanie informacji. Sprawiają, że proces nauki jest efektywny, dzięki szybszemu przyswajaniu i dłuższemu zachowaniu wiedzy w pamięci. Dodatkowo wykorzystanie tych technik zwiększa kreatywność przez stymulowanie twórczego myślenia i wizualizacji, co jest kluczowe w tworzeniu nowych, unikalnych połączeń pomiędzy różnymi ideami.

Mamy nadzieję, że te zajęcia pomogą uczniom w planowaniu nauki i efektywnym przyswajaniu wiedzy, a uczestnicy naszych zajęć doświadczą poprawy w szybkości i efektywności zapamiętywania. Trzymamy kciuki, by zastosowanie nowych metod ułatwiło naukę i miało pozytywny wpływ na ich codzienną edukację. Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne! Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content