banner-cwiczenie-pamieci

19 lutego 2019

Warsztaty „Jak skutecznie ćwiczyć pamięć?”

W drugim tygodniu ferii w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się warsztaty pn. „Jak skutecznie ćwiczyć pamięć?”

Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się, dlaczego tak ważne jest rozwijanie zdolności zapamiętywania. Dzięki dobrej pamięci mamy możliwość rejestrowania i ponownego przywoływania informacji, ta umiejętność pozwala nam uczyć się nowych rzeczy. Aby maksymalnie wykorzystać nasz intelektualny potencjał warto znać podstawy funkcjonowania naszego mózgu. Np. przyswajając sobie jakiś tekst – ucząc się go „na pamięć”, aktywizujemy głównie lewą półkulę. Gdy postaramy się o to, by aktywna była również prawa, wtedy nasz mózg będzie pracował lepiej. Wzrośnie także prawdopodobieństwo, że więcej, szybciej i na dłużej go zapamiętamy.

Podczas warsztatów rozwiązywaliśmy wykreślankę – musieliśmy odnaleźć w gąszczu wyrazów nazwy miast Polski, a potem poszukaliśmy ich na mapce. Rozwiązaliśmy łamigłówkę, która była wyzwaniem dla naszej kreatywności. W ramach treningu odtwarzaliśmy także z pamięci kombinację figur geometrycznych. W ostatniej części zajęć zagraliśmy w nasze ulubione gry komputerowe. Pamiętajmy, że komputer może być narzędziem ciekawego treningu pamięci, sztuki koncentracji i spostrzegawczości.

3logo

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content