12 maja 2023

„Pierwsze kroki na rynku pracy” – idealne CV

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” 19 kwietnia br. odbyły się warsztaty „Pierwsze kroki na rynku pracy”, w których uczestniczyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim.

W trakcie naszego spotkania omawialiśmy, jakie informacje powinny znaleźć się w CV oraz w jaki sposób powinny być one przedstawione. Przekazaliśmy kilka cennych wskazówek, które pomogą kandydatom wyróżnić się w oczach pracodawcy i zaprezentować swoje cechy w najlepszym świetle. Ważne jest, aby każde CV było dostosowane do wymagań konkretnej oferty pracy. Nie powinno się wysyłać tego samego CV do różnych firm, lecz należy je dostosować do konkretnych wymagań i potrzeb pracodawcy.

CV jest kluczowym elementem procesu rekrutacyjnego. To, co osoba ubiegająca się o pracę umieści w swoim CV, może zadecydować o tym, czy zostanie zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. CV ma za zadanie przedstawić kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności kandydata, co pozwala pracodawcy ocenić jego potencjał w kontekście wymagań stanowiska. Dobre CV może również pomóc wyróżnić się wśród innych kandydatów i zwiększyć szanse na zatrudnienie.

Wszystkim uczniom życzymy w przyszłości wykonywania wymarzonej pracy 😊

Zadanie współfinansowane jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

Może Ci się również spodobać:

Skip to content