12 maja 2023

Rola i znaczenie profesjonalnej obsługi klienta w Punkcie Informacji Turystycznej – zajęcia dla uczniów

W kwietniu w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia dotyczące zadań realizowanych przez Punkt Informacji Turystycznej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim.
Podczas spotkania przedstawiona została prezentacja na temat „Roli i znaczenia profesjonalnej obsługi klienta”. Profesjonalna obsługa klienta w Punktach Informacji Turystycznej odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu satysfakcji i pozytywnych wrażeń turystów. Pracownicy PIT powinni posiadać wiedzę na temat regionu i atrakcji turystycznych, aby móc udzielać rzetelnych odpowiedzi na pytania, co wpływa na budowanie pozytywnego wizerunek regionu w oczach interesantów.
Punkt Informacji Turystycznej to miejsce, w którym turyści mogą uzyskać informacje na temat atrakcji turystycznych, noclegów czy też innych ważnych kwestii związanych z podróżowaniem. W PIT można uzyskać pomoc w organizacji wypoczynku w Gminie Sępólno Krajeńskie. Punkty Informacji Turystycznej znajdują się w wielu miastach, szczególnie w popularnych regionach turystycznych, dostępne są w nich mapy i przewodniki turystyczne. Dzięki PIT turyści mogą w łatwy i szybki sposób zdobyć potrzebne informacje, które pomogą im w planowaniu i organizacji np. wakacji.

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Skip to content