Zainteresowania-drogowskaz

3 października 2018

Zainteresowania drogowskazem do sukcesu zawodowego

3logo

W Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim 20 września 2018 r. odbyło się spotkanie edukacyjne pn. „Zainteresowania drogowskazem do sukcesu zawodowego”, w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2.

Dlaczego zainteresowania są ważne, kiedy świadomie chcemy podjąć decyzję dotyczącej naszej przyszłości zawodowej? Dlatego, że zainteresowania sprzyjają nabywaniu wiedzy oraz kształtowaniu się pewnych umiejętności – człowiek łatwiej zapamiętuje i uczy się treści, które są dla niego interesujące i chętniej też podejmuje w ich obszarze działania. W konsekwencji dobrze, żeby zawód, który planujemy wykonywać w przyszłości był choć po części spójny z naszymi zainteresowaniami. W pracy spędzamy ponad 10 lat życia! Praca jest nie tylko źródłem dochodów i organizacji czasu, dale przede wszystkim ważną płaszczyzną rozwoju człowieka.

Podczas zajęć każdy z uczniów przedstawił pokrótce, czym się interesuje. Następnie na podstawie poziomu zainteresowania przedmiotami szkolnymi poznaliśmy grupy zawodów odpowiadających konkretnym zainteresowaniom. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana w trakcie zajęć okaże się dla uczniów drogowskazem do zawodowego sukcesu.

Zadanie „Gminne Centrum Informacji – kierunek rozwój” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Może Ci się również spodobać:

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Plebiscyt “Kobiety z pasją”

Znasz kobietę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w obszarze życia społecznego? Zgłoś ją do plebiscytu, w...

Skip to content